OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 2

W RZESZOWIE

2005/2006

 

Gimnazjum Sportowe

Klasa sportowa w V Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego

 

 

GIMNAZJUM SPORTOWE

 

W roku szkolnym 2005/2006 zostały utworzone 3 klasy gimnazjum sportowego (dwie klasy pierwsze i jedna klasa druga).

 

PIŁKA NOŻNA

klasa 1a

 

Klasa 1a GS w całości składała się z 30 uczniów uprawiających piłkę nożną. Trenerem tej klasy jest p. mgr  Grzegorz Musiał. Uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych i treningów brali udział w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Trampkarzy Młodszych oraz w Gimnazjadzie na szczeblu miejskim w rożnych konkurencjach sportowych.

W rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Trampkarzy Młodszych uczniowie tej klasy występowali pod szyldem Stali Rzeszów, drużyna zdobyła I miejsce w lidze bez porażki ze zdobyczą ponad 100 bramek. Efektem tego jest awans do finałów Mistrzostw Polski w sierpniu 2006r, które pod nazwą NIKE CAP zostaną rozegrane w Płocku.

Kilku uczniów grało w szkolnej drużynie w ramach Gimnazjady, w której Gimnazjum Sportowe zdobyło II miejsce w Rzeszowie.

Uczniowie tej klasy czynią systematyczne postępy sportowe czego efektem jest to, iż stanowią podstawę reprezentacji województwa podkarpackiego rocznik 1992.

Drużyna ta po wygraniu eliminacji awansowała do ścisłego finału - 8 najlepszych zespołów na szczeblu ogólnopolski, który odbędzie się w Szczecinku na początku sierpnia.

W kadrze Podkarpacia występowali w bieżącym roku szkolnym: Ciupak Adria, Kalmar Piotr, Szala Damian, Patryn Tomasz, Lęcznar Dawid, Maślany Maciej, Lisańczuk Michał, Szyszka Adrian, Witek Daniel, Stybak Mateusz, trenerem kadry jest p. Jan Domarski

Klasa 1 a na feriach zimowych brała udział w obozie sportowym stacjonarnym.

 

AKROBATYKA SPORTOWA

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

klasa 1b

 

Klasa 1b GS to 23 uczniów, 10  uczniów uprawia akrobatykę sportową, 13  uczennic siatkówkę.

Akrobatyka Sportowa - 10 uczniów z klasy 1b + 2 uczennice z klasy 2a trenerem tej grupy jest p. mgr Małgorzata Bilska. Grupa akrobatów występuje pod szyldem Stali Rzeszów, jak również bierze czynny udział w rozgrywkach i zawodach w ramach Gimnazjady.

W roku szkolnym 2005/2006 uczniowie brali udział w ramach rozgrywek i występów organizowanych przez Polski Związek Akrobatyki Sportowej:

Puchar Polski Nr1 w Białej Podlaskiej gdzie drużynowo zawodnicy zdobyli Puchar Polski w skokach na trampolinie.

Mistrzostwa Polski Seniorów w Zielonej Górze, gdzie drużynowo zdobyli mistrzostwo Polski seniorów w skokach na trampolinie. Szczególnie w tych mistrzostwach wyróżnili się Pietruch Natalia - 1 miejsce w skokach synchronicznych i indywidualnych, bracia Kamil i Krystian Kłeczek zdobywając 2 miejsce w skokach synchronicznych - wywalczyli oni drugie miejsce w drużynach mężczyzn, Joanna Zielińska zdobyła 1 miejsce w skokach synchronicznych na trampolinie

Uczniowie grupy akrobatów brali udział również w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Akrobatyce Sportowej organizowanej w Ostródzie, gdzie uczennica Kinga Kostur zdobyła 3 i 5 miejsce w skokach indywidualnych i synchronicznych na trampolinie, a Katarzyna Haśko dwa brązowe medale w skokach indywidualnych i synchronicznych na trampolinie.

Akrobaci brali też udział w Pucharze Polski Nr 2 w Rudzie Śląskiej i Pucharze Polski Nr 3 w Świdnicy.

Ostatnim sukcesem Akrobatów jest zdobycie 1 miejsca w punktacji zespołowej w VI  Mistrzostwach Podkarpacia w Gimnastyce Sportowej organizowanych 18 czerwca 2006 w Rzeszowie.

Grupa akrobatów czynnie bierze udział w życiu szkoły i środowiska.

W okresie ferii zimowych akrobaci brali udział w obozie sportowym w Zielonej Górze w ośrodku Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej.

 

Piłka siatkowa dziewcząt to zespół 13 uczennic, trenerem tej grupy jest p. mgr Zbigniew Barszcz. Dziewczęta naukę i szkolenie specjalistyczne rozpoczęły już w sierpniu 2005r. uczestnicząc w obozie sportowym w Stropkowie na Słowacji i Frysztaku.

Młode siatkarki uczestniczyły w zawodach ligowych jak i w ramach Gimnazjady. W ramach Zawodów Gimnazjady - Mistrzostwach Rzeszowa w siatkówce plażowej zajęły 2 i 3 miejsce.

W zawodach kwalifikowanych dziewczęta zajęły 6 miejsce - kadetki II zespół, 3 miejsce - młodziczki I zespół, 9 miejsce - młodziczki III zespół, zajęły 1 miejsce - młodziczki jako reprezentacja podkarpacia do Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu w Zabrzu.

Wśród siatkarek w Gimnazjum Sportowym wyróżniają się 3 zawodniczki: Dagmara Weres, Adrianna Wiśniowska i Bożena Wiśniewska. Cała grupa młodych siatkarek została powołana do reprezentacji województwa podkarpackiego - Turniej Nadziei Olimpijskich - Milicz 2006.

W czasie ferii zimowych siatkarki brały udział w obozie sportowym w Stropkowie na Słowacji.

 

PIŁKA NOŻNA

klasa 2a

 

Klas 2a GS to 23 uczniów uprawiających piłkę nożną. Trenerem tej grupy jest p. mgr Marcin Wołowiec.

Uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych i treningów brali udział w rozgrywkach Ligi Podkarpackiej w swojej kategorii wiekowej, jak również w Gimnazjadzie na szczeblu miejskim w różnych dyscyplinach sportowych.

W kadrze Podkarpacia w bieżącym roku szkolnym 2005/2006 brało udział 7 uczniów tej klasy: Konrad Mac, Dariusz Róg, Karol Federkiewicz, Damian Jędras, Damian Jancarz, Mariusz Kowal, Paweł Nowakowicz, przymierzani byli również do kadry Tomasz Kuźma, Patryk Kutrzeba, Mirosław Maksymie i Marek Lisańczuk.

Na wiosnę 2006r. grupa uczniów tej klasy: Karol Federkiewicz, Damian Jancarz,, Mariusz Kowal, Damian Jędryas, Marek Lisańczuk, Konrad Maca, Paweł Nowakowicz, Dariusz Róg, Marcin Trysła brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Coca Cola Cap. W tym turnieju odnieśli wielki sukces zdobywając v-ce mistrzostwo Polski. W tegorocznej edycji turnieju wystartowało blisko 2700 szkół gimnazjalnych z całej Polski

Dużym sukcesem było również zajęcie 2 miejsca w Gimnazjadzie rzeszowskiej. Warto podkreślić, że w tym turnieju startowali uczniowie z trzecich klas gimnazjów, więc zajęcie drugiego miejsca w tym roku dobrze rokuje na rozgrywki w przyszłorocznej edycji tego turnieju.

Klasa 2a na feriach zimowych brała udział w obozie sportowym stacjonarnym.

 

 

W wyniku klasyfikacji rocznej klasy Gimnazjum Sportowego uzyskały średnią wszystkich ocen 3,63.

Uczennice kl. 1b - Monika Bełza średnia 4,76, Adrianna Wiśniowska średnia 4,84, Karolina Wojtaszek średnia 4,84, Sybilla Kołcio 5,0 oraz uczeń klasy 2a Marcin Trysła średnia 4,76 otrzymaliświadectwo z wyróżnieniem.

 

 

 

 

Wszyscy uczniowie Gimnazjum Sportowego są objęci zajęciami na basenie "Delfin" mieszczącym się przy Gimnazjum Nr 7 w Rzeszowie.

 

Dla uczniów GS szkła zorganizowała obiady, które uczniowie spożywają o godz. 11.30 w stołówce szkolnej.

 

Uczniowie GS mają zakupione dresy i stroje sportowe z napisem Gimnazjum Sportowe - Rzeszów, w których uczniowie występują na zawodach sportowych i imprezach sportowych organizowanych w Rzeszowie i innych miastach godnie reprezentując szkołę i miasto Rzeszów.

 

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej wykazuje wiele troski w kształcenie młodych piłkarzy z Gimnazjum Sportowego. Dla dwóch klas Gimnazjum 1a i 2a zakupił stroje i sprzęt sportowy. Finansuje pobyt uczniów w internacie oraz obiady w szkole. Współpraca szkoły z Panem Prezesem Kazimierzem Graeniem układa się bardzo dobrze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLASA SPORTOWA W V LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

IM. K.K. BACZYŃSKIEGO

 

Klasą sportową jest klasa 1g, w skład której wchodzą 25 chłopców uprawiających piłkę nożną oraz 10 dziewcząt uprawiających piłkę siatkową.

 

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT

klasa 1g

 

Grupa piłkarzy liczy 25 zawodników, trenerem tej grupy jest p. mgr Arkadiusz Stachyra.

Uczniowie tej grupy rekrutują się w dużej mirze z młodzieżowej drużyny - juniorów młodszych w ramach Klubu ZKS "Stal' Rzeszów. Uczniowie mają indywidualny plan zajęć przystosowany do ich treningów i skoordynowany z harmonogramem rozgrywek.

Uczniowie tej grupy rozpoczęli swoją naukę i doskonalenie umiejętności już

w sierpniu 2005r. od obozu sportowego w Kolbuszowej, który miał na celu wyrównanie poziomu umiejętności wszystkich nowoprzyjętych uczniów oraz integrację grupy.

We wrześniu rozpoczął się okres rozgrywek ligowych. W sezonie jesiennym drużyna rozegrała 13 spotkań, z czego 11 wygrała. Sezon jesienny drużyna zakończyła na 2 miejscu

w tabeli. Rundę rozgrywek wiosennych rozpoczęto w kwietniu br., zakończyła się ona trzecim miejscem w tabeli rozgrywek ligowych.

Najbardziej wyróżniającymi się piłkarzami byli: Bereś Michał, Piotr Kukulski, Michał Karwowski, Piotr Stachyra, Paweł Sienko, Grzegorz Kurosz. Trzech zawodników z tej grupy trenowało i występowało w trzecioligowej drużynie Stali - Marcin Pilecki, Jakub Kosztyła

i Paweł Sienko.

W czasie ferii zimowych grupa piłkarzy uczestniczyła w obozie sportowym w Solinie.

 

Grupa siatkarek w klasie sportowej w LO liczy 10 zawodniczek. Trenerem tej grupy jest p. mgr Zbigniew Barszcz.

Dziewczęta rozpoczęły rok szkolny 2005/2006 uczestnicząc w obozie sportowym w sierpniu 2005r w Stropkowie na Słowacji i Frysztaku.

Licealistki brały udział w zawodach tak szkolnych, jak i kwalifikowanych.

W Licealiadzie zajęły 1 miejsce w Mistrzostwach Rzeszowa.

W sporcie kwalifikowanym młode zawodniczki zajęły 8 miejsce jako seniorki, 2 miejsce juniorek i 3 miejsce kadetek I zespół.

Ponadto reprezentacja szkoły w siatkówce dziewcząt zajęła 1 miejsce na turnieju w Koszycach na Słowacji, 1 miejsce w turnieju międzynarodowym -  Wakacje w Rzeszowie i 2 miejsce na turnieju w Sandomierzu. 

Wyróżniające się siatkarki to Matejek Irena, Perlińska Natalia, Zdziarska Monika, Niemczyk Ewelina.

W czasie ferii zimowych siatkarki brały udział w obozie sportowym w Stropkowie na Słowacji oraz w Kamieniu.

 

W wyniku klasyfikacji rocznej klasa sportowa uzyskała średnią 3,32.

Uczniowie Michał Karwowski, Piotr Stachyra, Ewelina Niemczyk i Natalia Ziemniak uzyskali średnią ocen powyżej 4,76, w związku z tym otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

 

            Wszyscy uczniowie tej klasy ubrani są w jednakowe dresy z napisem Liceum Sportowe - Rzeszów, mają zakupione również stroje sportowe do treningów i meczy.