Aktualności szkolne 2019/2020

17.09.2019
17 września 2019. Obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Rzeszowie
W Rzeszowie odbyły się dziś (wtorek 17.09.2019 r.) obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku.

Rozpoczęła je o 18.00 msza święta z okolicznościową homilią w kościele pod wezwaniem świętego Krzyża. Po niej uczestnicy przeszli pod Krzyż Pamięci Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, gdzie odegrany został hymn państwowy, oraz odmówiona została modlitwa w intencji zabitych w obronie Ojczyzny i zamordowanych przez komunistyczny totalitaryzm.

Uroczystość zakończyło złożenie pod Krzyżem wieńców i wiązanek kwiatów. Obchody przygotowały Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie oraz rzeszowska parafia świętego Krzyża.

Informacja za Radio Rzeszów.
Autorem zdjęć na naszej stronie jest Pan Bogdan Wąsacz.

czytaj również:
Solidarność Rzeszów (zdjęcia)
1wrzesnia39.pl

17.09.2019
Spotkanie integracyjne klasy 1Fg i 1Gg LO
Integracja klasy 1Fg i 1Gg LO.
Było wystrzałowo .. odlotowo.

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2019/2020

16.07.2019
V miejsce w międzynarodowym turnieju w akrobatyce sportowej w Lizbonie
W dniach 11-16 września 2019 r. w Lizbonie odbył się międzynarodowy turniej w akrobatyce sportowej. (V GCP Lisbon International Acrobatic Gymnastics 2019)

Naszą szkołę reprezentowały Izabela Jachymek z klasy 7 a SP, Agnieszka Wnuk z klasy 8 a SP, Martyna Szewczyk z klasy II c LO.

Dziewczęta startowały w konkurencji 3-ki kobiet w kategorii junior.

Zajęły w ostatecznej rywalizacji V miejsce.

Trener Ewelina Fijołek

Gratulujemy.

16.07.2019
Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w lidze lekkoatletycznej
Lekkoatleci Resovii odnieśli historyczny sukces zajmując III miejsce w Finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w lidze lekkoatletycznej w Radomiu.

W skład medalowej drużyny weszli uczniowie i uczennice naszej szkoły Alicja Magdoń kl. 1B, Karolina Kowalik, Aleksandra Tarnowska i Paweł Furman kl. 2C.

Gratulujemy.

Aktualności sportowe