Niezmiernie miło nam poinformować, że nasze V Liceum Ogólnokształcące Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Rzeszowie zdobyło I miejsce w Wojewódzkim Współzawodnictwie Sportowym Szkół w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii: LICEALIADA MŁODZIEŻY.

Natomiast Szkoła Podstawowa Sportowa nr 33 w Rzeszowie zajęła III miejsce w kategorii: IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego spektakularnego sukcesu.

Aktualności szkolne 2019/2020

19.10.2019
Jakub Waltoś zdobył I miejsce w konkursie plastycznym
Na szlaku turystycznym Rzeszowa

Z przyjemnością informujemy, że praca plastyczna ucznia Jakuba Waltosia z klasy 7b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 33 w Rzeszowie pod tytułem Aktywnie przez mosty i skwery została uhonorowana I miejscem w konkursie plastycznym Na szlaku turystycznym Rzeszowa, który został zorganizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą Rozwijanie pasji turystycznych Rzeszowa przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Międzyszkolny Oddział w Przeworsku i Schronisko Młodzieżowe PTSM ALKO w Rzeszowie.

Celem konkursu plastycznego było ukazanie różnych technik artystycznych w tworzeniu przez dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe prac konkursowych związanych ze spędzaniem wolnego czasu w sposób aktywny /na rowerze, podczas wycieczki szkolnej, obozu wędrownego, zlotu, rajdu lub w gronie rodzinnym i przyjaciół/ ze szczególnym uwzględnieniem wartości i piękna otaczającej przyrody oraz zabytków i produktów turystycznych Rzeszowa. Kuba w swojej pracy rysunkowej przedstawił Most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie oraz aktywne sposoby spędzania czasu wolnego w postaci jazdy na rowerze, biegów, spacerów z psem. Konferencja i uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 19 października 2019 r. w Schronisku Młodzieżowym PTSM ALKO w Rzeszowie, a wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci plecaków oraz albumów o Rzeszowie.

Kubie gratulujemy I nagrody i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu artystycznych zdolności!

Opiekun konkursu: Anna Długosz.

Rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości
Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. W szeregi SuperW, jak w obu projektach nazywa się wolontariuszy, można wstępować do listopada – im szybciej, tym lepiej. By Paczka i Akademia odbyły się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci z problemami w szkole potrzeba 13 tys. bohaterów. Chcesz zostać jednym z nich? Wejdź na www.superw.pl . Dzięki Tobie zmienią się historie ludzi w potrzebie!

W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się po raz dziewiętnasty, zaś Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości. Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a w programie Akademii Przyszłości uczestniczyło ok. 2 tys. dzieci.

Mobilna gra miejska Leopold Go
W dniu 18 października 2019 r. uczennice klasy I b: Alicja Harpula, Weronika Kilar, Julia Miler-Kuciapa, Anna Tomaszewska, Paulina Trawka wzięły udział w premierowej mobilnej grze – Leopold GO organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Celem gry było upowszechnienie wiedzy o wydarzeniach związanych z odzyskaniem niepodległości na terenie naszego miasta oraz uczczenie 100 rocznicy śmierci Leopolda Lisa-Kuli.

W grze wzięło udział 48 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych do 15 lat i powyżej 15 lat. Rywalizacja była zacięta a konkurencja duża, ale warto było wziąć udział w tym wydarzeniu, poszerzyć wiedzę i zapoznać się z miejscami, które czasami mijamy nie wiedząc, że związane są z naszą historią.

U.G.

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2019/2020

20.10.2019
Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce,
Zielona Góra 2019

Malwina Wyskiel z klasy 1asl LO Mistrzynią Polski Seniorów w skokach na trampolinie!

Złoty medal w skokach synchronicznych: Malwina WyskielKarolina Kusz - absolwentka Szkoły Podstawowej nr 33 w Rzeszowie.

Wicemistrzostwo Polski w drużynie skoków na trampolinie zdobyły Malwina Wyskiel z klasy 1asl LO oraz nasze absolwentki Karolina Kusz, Wiktoria Jedlinska oraz Natalia Kozak.

Gratulacje.

19.10.2019
Malwina Wyskiel Mistrzem Polski Seniorów w skokach na trampolinie

Mistrzostwa Polski Seniorów w skokach na trampolinie i skokach na ścieżce,
Zielona Góra 2019

16.10.2019
Półfinał wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych w Leżajsku
W dniu 16 października 2019 r. w Leżajsku odbył się półfinał wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych.

Drużyna dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły wygrała rywalizację wśród Szkół Średnich.

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się finał wojewódzki w Pustyni koło Dębicy.

Natomiast najlepsze drużyny z tych zawodów zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.

Gratulujemy.

Piotr Kowal