Rekrutacja 2019/2020

Do klasy VII SPS33 nabór w dyscyplinie koszykówka dziewcząt prowadzony jest poza systemem elektronicznym.

Aktualności szkolne 2018/2019

14.03.2019
Wyjście klasy IV a Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33 do Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie
W czwartek, 14 marca 2019 r. uczniowie klasy IV a obejrzeli adaptację teatralną kultowego komiksu Kornela Makuszyńskiego pt. Przygody Koziołka Matołka. Poczucie humoru tytułowego bohatera, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz uparte dążenie do celu sprawiły, że od pierwszych chwil przedstawienia sympatyczny koziołek stał się ulubieńcem publiczności.

Dzieciom spodobała się również oryginalna scenografia, a w niej kolorowe drabinki malarskie. Na uwagę zasłużyła dbałość twórców o bogactwo i różnorodność kostiumów. Dodatkowymi atutami sztuki okazały się: rytmiczna muzyka, taniec i partie wokalne. Z pewnością nasi uczniowie na długo zapamiętają to wyjątkowe widowisko oraz zawarte w nim przesłanie.

Opiekę nad dziećmi sprawowały: L. Bialic, A. Muszyńska-Dral.

L. B.

3.03.2019
XIV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon
XI Europejskie Targi Pracy WorkExpo

W środę 6 marca 2019 r. uczniowie klasy 3 C i 3 G liceum wzięli udział w Targach Edukacyjnych i Targach Pracy, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do rozmów ze studentami i absolwentami uczelni wyższych.

Podczas tych spotkań można było poznać ofertę edukacyjną szkół wyższych, prywatnych i publicznych, z całej Polski i z zagranicy.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie zasady obowiązują podczas rekrutacji i jakie kierunki studiów proponują im uczelnie. Siatkarze z  klasy 3 G wzięli również udział w warsztatach pt. Studia w Anglii - czy naprawdę warto?

Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: E. Bazan, J. Kowalczyk i J. Rożko.

J.K.

3.03.2019
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym
3 marca 2019 r. na bulwarach rzeszowskich odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym.
Po wysłuchaniu hymnu państwowego o godzinie 12:00 biegacze wybiegli na trasę 2 i 10 kilometrów. W organizację tej imprezy włączyli się uczniowie naszej szkoły z klas 3 b i 3 d Gimnazjum oraz 1 a i 2 f Liceum Sportowego w Rzeszowie.
Jako wolontariusze pracowali na mecie przy dekoracji, w depozycie, w punkcie z wodą i cateringu.
Opiekę nad uczniami sprawowały Kinga Maciołek-Rzucidło i Brygida Pastuła-Szeląg

B. P.-Sz.

27.02.2019
Trzeci Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim
Trzeci Festiwal Języka Rosyjskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim to szlachetne spotkanie miłośników i koneserów języka rosyjskiego oraz kultury rosyjskiej. Brali w nim udział uczniowie Gimnazjum Sportowego i V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

W programie tegorocznej edycji festiwalu były m.in. konkursy:
a) językowe:
- test leksykalno-gramatyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów;
- test leksykalno-gramatyczny dla uczniów szkół średnich;
- test leksykalno-gramatyczny dla studentów IFR;
b) konkurs wiedzy (test wyboru) o współczesnej Rosji w języku polskim dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich;
c) konkurs piosenki rosyjskiej dla uczniów wszystkich typów szkół i studentów.

Kinga Maciołek-Rzucidło

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2018/2019

8.03.2019
I miejsce V Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w Finale Wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt. Kolbuszowa 8.03.2019 r.
Skład drużyny:
Anna Stapińska
Gabriela Gołąb
Julia Ginalska
Paulina Lasek
Anita Ziajka
Gabriela Warias
Wiktoria Wolak
Aleksandra Bielec
Julia Płocica
Julia Tereszak
Martyna Chałupczak
Julia Jamrozik
Aleksandra Dębiak
Aneta Rembisz
Magdalena Długosz
Wiktoria Flak

Trenerzy: Jakub Bober, Maciej Śliż.

5.03.2019
I miejsce Szkoły Podstawowej Sportowej nr 33 w Rzeszowie w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców w Dynowie
Skład drużyny:
Jakub Curzytek 8c
Karol Rzucidło 7a
Jakub Hajduk 8c
Mateusz Michalik 3b GS
Michał Opaliński 3b GS
Norbert Kolanko 3b GS Oskar Lipski 8c
Paweł Surdel 7a
Szymon Pałka 8c
Szymon Mik 8c
Szymon Rogala 8c
Wojciech Surdel 3b GS

Trenerzy: Sebastian Pelc, Sebastian Śliż.

4.03.2019
SPR Handball Rzeszów
Po dramatycznym i pełnym emocji meczu nasze dziewczyny wygrały mecz z bardzo mocną ekipą z Pietrowic Wielkich.

Brawo drużyna SPR Handball Rzeszów.

Gratulacje dla trenerów Kuba Bober i Maciek Śliż za wsparcie i motywację dla dziewczyn.

Należy jeszcze wspomnieć, że wspaniały doping zapewniło liczne grono uczniów i nauczycieli Naszej Szkoły.

Aktualności sportowe