Aktualności szkolne 2018/2019

Zaloguj się do Office 365
Logowanie obydwa się za pomocą loginu z dziennika elektronicznego.

7.12.2018
Ekogala Międzynarodowych Targów Produktów i Żywości Wysokiej Jakości
W piątek 7 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 3a Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie odwiedzili Ekogalę Międzynarodowych Targów Produktów i Żywości Wysokiej Jakości zorganizowaną w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

W ramach interdyscyplinarnego projektu Akademia Młodych Odkrywców chłopcy uczestniczyli w prelekcjach zaprezentowanych przez podróżników, które przybliżyły wiedzę o atrakcjach Podkarpacia, Polski i innych krajów świata oraz zachęcały do podejmowania aktywności fizycznej i intelektualnej w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata.

Uczniowie wzięli również udział w seminarium Świąteczne eko-klimaty, którego zasadniczą częścią stał się wykład pt. Świąteczne potrawy w ekologicznym wydaniu promujący zdrową żywność.

Podczas pobytu na Ekogali 2018 młodzież zapoznała się z ofertą międzynarodowych targów: żywnością i produktami wysokiej jakości wyeksponowanymi na stoiskach wystawowych, a także miała okazję do degustacji przygotowanego poczęstunku w postaci tradycyjnych polskich potraw: żurku i pierogów. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety oraz słodkości przygotowane z naturalnych produktów.

Dzięki zaangażowaniu Organizatorów Ekogali uczniowie pożytecznie spędzili czas i zdobyli wiedzę, która utrwali nawyki zdrowego stylu życia na co dzień.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Anna Długosz i ks. Wiktor Gąsiorowski

A. D.

6.12.2018
Mikołaj w szkole
Chociaż za oknami brak śniegu, to dojechał do nas długo oczekiwany gość z dwoma Śnieżynkami. Tradycyjnie, jak co roku, 6 grudnia Mikołaj przybył z workiem prezentów i słodyczy. Wszyscy przywitali go bardzo entuzjastycznie, a w szkole zagościł świąteczny nastrój. Był to dobry znak, świadczący o tym, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. W tym wyjątkowym dniu każdy kto mógł, ubrał coś czerwonego i założył mikołajową czapkę, to na cześć Świętego Mikołaja

Szkoda, że Mikołajki są tylko raz w roku!

K.M-R

3.12.2018
Nakrętki dla Kubusia
3 grudnia 2018 r przekazaliśmy dla Kubusia zebrane od początku roku szkolnego nakrętki.
Wszystkie osoby, które chcą wesprzeć rehabilitację chorego chłopca proszone są o przynoszenie plastikowych nakrętek do opiekunek SU: pani Kingi Maciołek-Rzucidło i pani Ewy Rozlach.
Na terenie szkoły znajdują się również pojemniki, do których można je wrzucać. Włączcie swoje rodziny i znajomych. Pomóżmy choremu Kubie.

K. M-R

Świąteczna Zbiórka Żywności
Jak co roku wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Świątecznej Zbiórce Żywności, organizowanej przez Podkarpacki Bank Żywności.

Nasi uczniowie zachęcali klientów sklepów Biedronka i Lidl przy ul. Hetmańskiej do podzielenia się żywnością z najbardziej potrzebującymi.

Dzięki ich zaangażowaniu paczki z żywnością trafią przed Świętami Bożego Narodzenia do rodzin z naszego środowiska szkolnego.

Koordynatorzy akcji: mgr Lucyna Pikor, mgr Sławomir Baran, kl. Wiktor Gąsiorowski

Dyskoteka andrzejkowa
W Zespole Szkół Sportowych nie tylko się uczymy, ale też świetnie bawimy.

Idealną okazją do zabawy była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dyskoteka andrzejkowa.

Dyskoteka trwała prawie cztery godziny, a poprowadzili ją nasi szkolni DJ z klasy I a LO Krystian Litwin i Maksymilian Suknarowski.

K. M-R

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2018/2019

3.12.2018
SPR Handball Rzeszów
W VII kolejce II ligi grupy IV piłki ręcznej kobiet drużyna SPR Handball Rzeszów wygrała w meczu z MKS Startem Michałkowice 33:28 (17:11) i awansowała na 3 miejsce w tabeli II ligi

Gratulujemy zawodniczkom oraz trenerom.

2.12.2018
MKS V LO KS DevelopRes Rzeszów w rundzie finałowej podkarpackiej ligi młodziczek
Zawodniczki MKS V LO KS DevelopRes Rzeszów bardzo dobrze rozpoczęły rundę finałową podkarpackiej ligi młodziczek. W dniu dzisiejszym na turnieju rozgrywanym w Jarosławiu pokonały 2:0 SAN-Pajda Volleyball Team oraz MUKS Sparta Rzeszow.

Gratulacje dla całego zespołu!!

1.12.2018
Julia Lenik kolejny raz wzięła udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski
Julia Lenik kolejny raz wzięła udział w zgrupowaniu Reprezentacji Polski. Z dumą chcemy was poinformować, iż Julka została powołana przez Trenera Reprezentacji Andrzeja Krowiaka na kolejne zgrupowanie, które będzie ostatnim w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy Wschodniej EVZA. Jestesmy dumni i trzymamy kciuki za Julkę i całą Reprezentację podczas Mistrzostw.

Aktualności sportowe