Aktualności szkolne 2018/2019

7.02.2019
Wykład multimedialny o Zdzisławie Beksińskim
W czwartek, 7 lutego 2019 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Beksiński z Rzeszowa, którzy zaprezentowali wykład multimedialny połączony z wystawą o Zdzisławie Beksińskim - jednym z najbardziej znanych malarzy XX wieku.

Ten pochodzący z Sanoka artysta zmienił oblicze polskiej sztuki, wprowadzając do niej surrealistyczne wizje koszmarów sennych, śmierci i przemijania.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała wystąpienia prelegentki, która odwoływała się do poszczególnych etapów kariery artystycznej Z. Beksińskiego, jego życia osobistego i tragicznej śmierci. Biografia ta stała się kanwą filmu Jana Matuszyńskiego pt. Ostatnia rodzina.

Słuchacze dowiedzieli się o wszechstronnych zainteresowaniach twórcy - architekta, malarza, rzeźbiarza, fotografika, rysownika, a także artysty posługującego się grafiką komputerową. Uzupełnieniem wykładu była wystawa prac, niepozwalająca przejść obok siebie obojętnym. Brak tytułów to celowe działanie malarza, któremu zależało, aby każdy odbiorca mógł je indywidualnie interpretować.

Mamy nadzieję, że spotkanie z twórczością Zdzisława Beksińskiego sprawi, iż nasi uczniowie odwiedzą Muzeum Historyczne w Sanoku i zobaczą największą w Polsce kolekcję jego dzieł.

L. B.

7.02.2019
Pani Ewa Szach wraz z trenerem Jakubem Boberem i uczniami reprezentowali szkołę na targach Orientation Day

5.02.2019
Bal Sportowca 2018

5.02.2019
Gala Sportowiec Roku 2018

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2018/2019

9.01.2019
Mistrzynie województwa podkarpackiego kadetek w sezonie 2018/2019
W dniu dzisiejszym zakończyła się liga kadetek, w której nasze zawodniczki zajęły I miejsce, dzięki czemu będą reprezentować województwo w 1/4 Mistrzostw Polski.

Poniżej link z wynikami: podkarpackasiatkowka.pl

Gratulacje!

19.01.2019
19 stycznia 2019 r. w Mielcu odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. Jak zwykle nasi uczniowie pokazali swój sportowy charakter i wrócili z zawodów z workiem medali. Mistrzostwo województwa podkarpackiego wywalczyli: Alicja Magdoń w biegu na 600 m, Amelia Jarosz w skoku wzwyż oraz Jakub Więcek w biegu na 300 m.

Na drugim stopniu podium stanęła Patrycja Rachwał w biegu na 2 km, Aleksandra Tarnowska w trójskoku oraz Oskar Frej w biegu na 3 km.

Brązowe medale wywalczyły: Aleksandra Cholewa w biegu na 600 m i Aleksandra Tarnowska w biegu na 60 m oraz w skoku w dal.

Gratulujemy zawodnikom oraz trenerom.

W. Trześniowska - Wołowiec

16.01.2019
AKS wygrał rywalizację we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej chłopców za rok 2018
Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Warszawy prosto z Ministerstwo Sportu i Turystyki, nasz AKS wygrał rywalizację we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w piłce siatkowej chłopców za rok 2018 w Polsce zdobywając łącznie 175,50 punktów wyprzedzając KS Jastrzębski Węgiel SA(148,62 pkt) i Trefl Gdańsk SA(130,50 pkt).

Od 2009 roku, od kiedy powstał ranking zwyciężaliśmy 6 razy, dwukrotnie byliśmy na 2 miejscu, oraz jednokrotnie na 3 i 4 miejscu w rankingu.

Pełne wyniki i szczegóły rankingu znajdują się

Aktualności sportowe