Aktualności szkolne 2019/2020

17 września 2019. Obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w Rzeszowie
W Rzeszowie odbyły się dziś (wtorek 17.09.2019 r.) obchody 80. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę 17 września 1939 roku.

Rozpoczęła je o 18.00 msza święta z okolicznościową homilią w kościele pod wezwaniem świętego Krzyża. Po niej uczestnicy przeszli pod Krzyż Pamięci Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów, gdzie odegrany został hymn państwowy, oraz odmówiona została modlitwa w intencji zabitych w obronie Ojczyzny i zamordowanych przez komunistyczny totalitaryzm.

Uroczystość zakończyło złożenie pod Krzyżem wieńców i wiązanek kwiatów. Obchody przygotowały Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Rzeszowie oraz rzeszowska parafia świętego Krzyża.

Informacja za Radio Rzeszów.
Autorem zdjęć na naszej stronie jest Pan Bogdan Wąsacz.

czytaj również:
Solidarność Rzeszów (zdjęcia)
1wrzesnia39.pl

Spotkanie integracyjne klasy 1Fg i 1Gg LO
Integracja klasy 1Fg i 1Gg LO.
Było wystrzałowo .. odlotowo.

Okulary dla Afryki
Pamiętajcie, że nasza szkoła przyłącza się do akcji Okulary dla Afryki.

Co zbieramy?

– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych
– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)

Jak przygotować okulary?

– Należy sprawdzić czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy. W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.
– Prosimy umyć okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.
– Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego.

Okulary można zostawić w specjalnym pudełku w sali 302. Akcja potrwa do dnia 24 września 2019 r.

Dziękujemy za zaangażowanie!

7.09.2019
Narodowe Czytanie
W dniu 7 września 2019 r. na Bulwarach nad Wisłokiem w Rzeszowie uczennice naszej szkoły: z klasy I b Emilia Mroczko i z klasy III c Julia Mroczek, Natalia Zdziarska, Gabriela Kukla, Paulina Kmieć i Agnieszka Zając pod opieką pań Ewy Szach i Barbary Rzepki wzięły udział w 8. Narodowym Czytaniu pt. Klasyka polskiej noweli.

Program przedstawiał się następująco:
• Inauguracja 8. Narodowego Czytania, prowadzenie Beata Kotelnicka
Mój ojciec wstępuje do strażaków Brunona Schulza czytał Andrzej Piecuch, aktor Teatru Maska w Rzeszowie, założyciel Teatru Jaruga
Katarynkę Bolesława Prusa czytali Barbara Dziwik i uczniowie z Zespołu Szkół Energetycznych
Orkę Władysława Stanisława Reymonta czytali Krystyna Dudek-Dronka i uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych
Dym Marii Konopnickiej czytali Maria Tomkiewicz i uczniowie ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Resovia
Sachem Henryka Sienkiewicza czytali Józef Stalec i uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych
Rozdzióbią nas kruki, wrony... Stefana Żeromskiego czytały Barbara Rzepka, Ewa Szach i uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego Szkoły Mistrzostwa Sportowego
Sawa (z cyklu Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego czytali Monika Walat, Magdalena Dusza i uczniowie z Zespołu Szkół Elektronicznych
Dobrą panią Elizy Orzeszkowej czytali Agnieszka Kunicka i uczniowie z Zespołu Szkół Spożywczych
Impreza odbywała się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej

E.Sz.

2.09.2019
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020
W dniu 2 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie. O godzinie 9:15 na małej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu Hymnu Narodowego zgromadzoną społeczność szkolną serdecznie powitał Dyrektor Szkoły Pan mgr Wojciech Wilk.

1.09.2019
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy został włączony do Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie

Szkoła sportowa ciągle się rozwija, rozszerza zakres swojej działalności. Z dniem 1 września 2019 r. decyzją Rady Miasta Międzyszkolny Ośrodek Sportowy został włączony do Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

W związku z tym pracownicy MOS-u współtworzą teraz kadrę Zespołu Szkół Sportowych, a dyrektor ośrodka, pan mgr Grzegorz Gross, został wicedyrektorem szkoły.

Mamy nadzieję, że bardzo dobra dotychczasowa współpraca rozwinie się w prężną działalność na rzecz rozwoju sportu wśród młodzieży naszego regionu.

RK

Archiwum rok szkolny 2018/2019