Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie

Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

Drodzy nauczyciele języka rosyjskiego i muzyki!
Serdecznie zapraszam do udziału w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej
„Пусть всегда будет солнце”
który odbędzie się 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.

Regulamin Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej.pdf

Karta zgłoszenia.doc

Program konkursu

Wyniki konkursu 2017

Organizator: Kinga Maciołek-Rzucidło

Pragniemy poinformować, że od tego roku szkolnego nasz konkurs znajduje się w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych Podkarpackiego Kuratora Oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia gimnazjum, a następnie uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół wyższego typu (na podstawie art. 20m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, ze zm.).

HISTORIA KONKURSU

24.03.2017
III Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej wyniki

III Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej
„Пусть всегда будет солнце”

W piątek 24 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie odbyła się trzecia edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej.

W jury zasiadali:
1. dr Maria Kossakowska-Maras - pracownik naukowy Katedry Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego
2. Laila Arifulina - tancerz i choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Balszoj w Moskwie;
3. Sebastian Stachurski - muzyk z WDK w Rzeszowie;
4. Sandra Bojarska - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego;
5. Anna Długosz - nauczyciel muzyki i sztuki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 - przewodnicząca jury.

Swoją obecnością zaszczycił nas: Gabriel Zajdel - prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód na Podkarpaciu.

Do konkursu zgłoszono 42 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna, Sanoka, Stalowej Woli, Ropczyc, Czarnej Sędziszowskiej i Rzeszowa.

Przed jury wystąpili soliści, duety i zespoły. Obrady trwały długo i po emocjonującej dyskusji wyłoniono zwycięzców. Wszyscy byli pod wrażeniem wysokiego poziomu przygotowania zarówno językowego, jak i wokalnego.

Kinga Maciołek-Rzucidło

Wyniki konkursu 2017

18.03.2016
II Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej wyniki

II Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej
„Пусть всегда будет солнце”

W piątek 18 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie odbył się po raz drugi na Podkarpaciu Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej

W pracach jury brali udział:
1. Aleksandr Minin - Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie;
2. dr Maria Kossakowska-Maras - pracownik naukowy Katedry Filologii Rosyjskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego
3. Laila Arifulina - tancerz i choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Balszoj w Moskwie;
4. Sebastian Stachurski - muzyk z WDK w Rzeszowie;
5. Anna Długosz - nauczyciel muzyki i sztuki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2;
6. Daria Bughardt - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego;
7. Dorota Pasternak - wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 - przewodnicząca jury.

Swoją obecnością zaszczycili nas:
Aleksandr Minin - Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie;
Henryk Wolicki - wiceprezydent Rzeszowa;
Stanisław Jucha - prezes Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód na Podkarpaciu.

Do konkursu zgłoszono 32 uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna, Sanoka, Tarnobrzega, Nowej Sarzyny, Leżajska, Ropczyc, Dębicy i Rzeszowa. Przed jury wystąpili soliści, duety i zespoły. Jury było pod wielkim wrażeniem przedstawionych prezentacji, wysokiego poziomu przygotowania zarówno językowego, jak i wokalnego.

Wyniki konkursu 2016

20.03.2015
I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej wyniki

I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej
„Пусть всегда будет солнце”

20 marca 2015 r. odbyła się w naszej szkole I edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Krosna, Leżajska, Ropczyc, Nowej Sarzyny, Sanoka, Rudnej Wielkiej i  Rzeszowa. Większość uczestników zaprezentowała piosenki solowe, były również dwa zespoły. Konkurs miał na celu upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej najbardziej wartościowych utworów narodów zamieszkujących na wschód od Bugu. Młodzież zaprezentowała wysoki poziom umiejętności wokalnych i scenicznych.
W jury zasiadały następujące osoby:

1. mgr Elżbieta Ostrowska - wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie - przewodnicząca;
2. dr Maria Kossakowska-Maras - pracownik naukowy Katedry Filologii Rosyjskiej w Rzeszowie;
3. mgr Laila Arifulina - tancerz i choreograf, absolwentka Szkoły Baletowej przy Teatrze Balszoj w Moskwie;
4. mgr Piotr Trawka - właściciel Biura Podróży Guliver - podróżnik i miłośnik kultury rosyjskiej.
5. mgr Anna Długosz - nauczyciel muzyki i sztuki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie;
6. Diana Bartoń - przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rzeszowie.

Wyniki konkursu .pdf