Konkursy 2017/2018

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie 2017/2018 - wymagania konkursowe

Szkolne konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2017/2018

9.10.2017
KONKURS Ochrona środowiska w moim mieście
Zadaniem uczestnika jest wykonanie albumu lub prezentacji multimedialnej zawierających: ilustracje i zdjęcia wykonane przez uczniów wraz z opisami prezentującymi wyniki obserwacji, własne wnioski i zdobytą wiedzę na temat Ochrony środowiska w moim mieście – wybrane aspekty.

W albumie / prezentacji uczniowie prezentują wiedzę zdobytą na podstawie własnych obserwacji, informacje zdobyte na zajęciach, wiedzę zdobytą z publikacji przyrodniczych lub stron internetowych np. Urzędu Miasta, WIOŚ. Obowiązkowym elementem jest uwzględnienie niskiej emisji w mieście. Format prac nie większy niż A3, technika, objętość dowolna.

Termin realizacji: prace należy dostarczyć do dnia 3 listopada 2017 r. do opiekuna SK LOP p. Agnieszki Muszyńskiej – Dral. Więcej informacji o regulaminie konkursu u opiekuna SK LOP.

9.10.2017
Festiwal Piosenki i Wiersza Przyrodniczo – Ekologicznego promujących piękno przyrody
Liga Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego w Rzeszowie ogłasza dwuetapowy konkurs piosenki i wiersza o tematyce przyrodniczo – ekologicznej dla dzieci i młodzieży z rzeszowskich placówek oświatowych (wszystkie kategorie wiekowe).

Kryteria oceny: wartość merytoryczna piosenek, ze szczególnym uwzględnieniem słów, melodii, poziom wykonania, oryginalność ujęcia tematu, pomysłowość i efekty(piosenka); poprawność językowa, oryginalność zaprezentowania tematu, ogólny wyraz artystyczny (wiersz).

Termin realizacji: piosenkę lub wiersz w formacie mp3 należy przesłać drogą elektroniczna na adres: loprze@poczta.fm do 10 listopada 2017 r.

Więcej informacji o konkursie u opiekuna SK LOP p. Agnieszki Muszyńskiej–Dral

29.09.2017
Śladami BoGUSława II - matematyczna gra miejska
W dniu 29 września 2017 roku nasze uczennice z klasy 2 b Gimnazjum Sportowego: Jagoda Dul, Gabriela Bieniek, Julia Wójtowicz z sukcesem wzięły udział w II etapie matematycznej gry miejskiej. Dziewczyny wykazały się dokładnością w rozwiązywaniu zadań logicznych i jako jedyna drużyna bezbłędnie rozwiązały wszystkie zadania, dzięki temu zdobyły nagrody - bony do Empiku i zestawy gadżetów ufundowane przez organizatorów: Urząd Statystyczny w Rzeszowie, Polskie Towarzystwo Statystyczne i Fundacje mBanku.

Gratulujemy!

U. G.

28.09.2017
VI Edycja Konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie, do udziału w VI Edycji Konkursu MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Konkurs odbędzie się w dniach 24 - 25 października 2017 r. w czytelni biblioteki szkolnej. Głównym zadaniem konkursowym jest przeczytanie fragmentu dowolnej książki z biblioteki szkolnej, zakupionej w ramach dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i oznaczonej pomarańczowym paskiem. Do wyboru jest 509 tytułów nowości wydawniczych czekających na Was.

Czas prezentacji nie może przekraczać 2 minut. Przy ocenie Komisja Konkursowa będzie brała pod uwagę dykcję, poprawność językową oraz stronę emocjonalną przekazu. Uczestnictwo w konkursie należy zgłaszać do 20 października 2017 r. w bibliotece szkolnej.

Komisja Konkursowa przyzna tytuły Mistrza Pięknego Czytania a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy. Finaliści otrzymają nagrody książkowe i zostaną zgłoszeni do Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania, organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną w Rzeszowie.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursie, życząc miłych wrażeń. Po szczegółowe informacje i porady w wyborze tekstu prosimy zgłaszać się do biblioteki szkolnej.

Władysława Sieczkowska
Elżbieta Bazan

28.09.2017
Finał I edycji Konkursu Pięknego Czytania Keen On Reading
The reading of all good books is like a conversation with the finest minds of past centuries"
Rene Descartes

W dniu 28 września 2017 r. odbył się w naszej szkole finał I edycji Konkursu Pięknego Czytania Keen On Reading. W konkursie wzięło udział szesnastu uczniów z gimnazjum oraz liceum. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie w języku angielskim wybranego fragmentu książki. Uczniowie korzystali ze zbiorów biblioteki szkolnej, a książki zakupione zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Oceniano:
– płynność i wyrazistość czytania
– intonację
– poprawność wymowy
– zrozumienie czytanego tekstu
– ogólne wrażenia artystyczne

Uczestnicy konkursu zaprezentowali wysoki i bardzo wyrównany poziom. Jury w składzie: Dorota Słabczyńska i Magdalena Madejczyk przyznało wiele dyplomów oraz wyróżnień, które wręczyła Pani wicedyrektor Dorota Pasternak.
Nagrodzono następujące osoby:
I miejsce: Ewelina Lew – klasa IID GS
II miejsce: Zuzanna Zbrożek – klasa 3B GS
III miejsce: Fabian Wrona – klasa IIA GS

I wyróżnienie: Julia Misiołek – klasa 3B GS
II wyróżnienie: Mikołaj Olejnik – klasa IIG LO

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

M.M., D.S.

20.09.2017
Matematyczne warsztaty oraz gra miejska Śladami BoGUSława
W dniu 20 września 2017 roku uczennice klasy 2 b gimnazjum: Jagoda Dul, Gabriela Bieniek, Julia Wójtowicz uczestniczyły w II edycji warsztatów matematycznych organizowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem głównym zajęć było popularyzowanie matematyki jako nauki ciekawej, przyjemnej i fascynującej. Wiedzę z tego przedmiotu można zdobywać i przy okazji dobrze się bawić. Nasze uczennice godnie reprezentowały szkołę w pierwszym etapie Gry miejskiej. Drugi etap odbędzie się 29 września. Dziewczyny zdobytą wiedzę będą musiały wykorzystać praktycznie rozwiązując matematyczno - logiczne zagadki. Trzymamy za nie kciuki!

U. G.

Archiwum rok szkolny 2016/2017