Konkursy 2019/2020

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie 2019/2020 - wymagania konkursowe

18.11.2019
Konkurs Fotograficzny pod hasłem Jesienne impresje Rzeszowa
W listopadzie br. został zorganizowany przez świetlicę szkolną konkurs fotograficzny, którego celem było zrobienie i wywołanie zdjęcia uwieczniającego piękno jesiennej scenerii naszego miasta. Uczestnicy uchwycili kolorowe kompozycje chryzantem na skwerach w centrum Rzeszowa oraz złotą polską jesień.

Uczniowie nagrodzeni to:
I miejsce- Julia Bilska
II miejsce- Emilia Nazimek
III miejsce- Maksymilian Maksymowicz

L. B.

22.10.2019
Leopold Lis Kula: młody bohater
Laureaci konkursu Leopold Lis Kula: młody bohater, zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejska Bibliotekę Publiczna w Rzeszowie.

19.10.2019
Jakub Waltoś zdobył I miejsce w konkursie plastycznym
Na szlaku turystycznym Rzeszowa

Z przyjemnością informujemy, że praca plastyczna ucznia Jakuba Waltosia z klasy 7b Szkoły Podstawowej Sportowej nr 33 w Rzeszowie pod tytułem Aktywnie przez mosty i skwery została uhonorowana I miejscem w konkursie plastycznym Na szlaku turystycznym Rzeszowa, który został zorganizowany w ramach zadania publicznego pod nazwą Rozwijanie pasji turystycznych Rzeszowa przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Międzyszkolny Oddział w Przeworsku i Schronisko Młodzieżowe PTSM ALKO w Rzeszowie.

Celem konkursu plastycznego było ukazanie różnych technik artystycznych w tworzeniu przez dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe prac konkursowych związanych ze spędzaniem wolnego czasu w sposób aktywny /na rowerze, podczas wycieczki szkolnej, obozu wędrownego, zlotu, rajdu lub w gronie rodzinnym i przyjaciół/ ze szczególnym uwzględnieniem wartości i piękna otaczającej przyrody oraz zabytków i produktów turystycznych Rzeszowa. Kuba w swojej pracy rysunkowej przedstawił Most im. Tadeusza Mazowieckiego w Rzeszowie oraz aktywne sposoby spędzania czasu wolnego w postaci jazdy na rowerze, biegów, spacerów z psem. Konferencja i uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 19 października 2019 r. w Schronisku Młodzieżowym PTSM ALKO w Rzeszowie, a wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci plecaków oraz albumów o Rzeszowie.

Kubie gratulujemy I nagrody i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu artystycznych zdolności!

Opiekun konkursu: Anna Długosz.

30.09.2019
VIII Edycja Konkursu o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA
Wyobraź sobie… konkurs w bibliotece szkolnej!

W związku z trwającym w październiku Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych serdecznie zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie do udziału w VIII Edycji Konkursu o tytuł SZKOLNEGO MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA.

Konkurs odbędzie się w dniach 28 – 29 października w bibliotece szkolnej.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu będą słowa Wyobraź sobie…, promujące obchody MMBS. Czytający wybranym fragmentem tekstu ma za zadanie przenieść słuchających w świat swojej lektury. Dać im poczuć klimat czytanej historii i sprawić, żeby chcieli po nią sięgnąć! Uczestnictwo w konkursie należy zgłaszać do dnia 21 października 2019 roku, w bibliotece szkolnej, osobiście lub poprzez komunikator w e-dzienniku,

Czas prezentacji nie może przekraczać 2 minut. Jury Konkursu przyzna tytuły Mistrza Pięknego Czytania i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Przy ocenie Jury będzie brało pod uwagę:
- płynność czytanego tekstu (0-5 pkt.)
- prawidłową dykcję (0-5 pkt.)
- intonację czytanego fragmentu (0-5 pkt.)
- ogólny wyraz artystyczny (0-5 pkt.)

Po szczegółowe informacje i pomoc w wyborze tekstu prosimy zgłaszać się do biblioteki szkolnej. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Elżbieta Bazan
Sabina Gumulak

Konkurs Pięknego Czytania w Świeltlicy Szkolnej
27 września 2019 r. odbyła się 2. edycja konkursu zorganizowanego przez świetlicę szkolną mającego na celu propagowanie wśród uczniów nawyku czytania i doskonalenia jego techniki. Jury konkursu oceniało tempo, dykcję, intonację głosu oraz umiejętność interpretacji tekstu. Uczniowie klasy V a głośno czytali fragmenty wybranych przez siebie książek, prezentując swoje umiejętności w 4-minutowym występie.

I miejsce - Wiktoria Tomaszek
II miejsce - Sara Skoczylas
III miejsce - Jakub Wołowiec

Wszystkim gratulujemy i życzymy jak najwięcej czasu spędzonego z książką.

Jury konkursowe: L. Bialic, U. Górecka.

L. B.

Archiwum rok szkolny 2018/2019