Aktualności szkolne 2017/2018

Szkolny zestaw podręczników w roku szkolnym 2018/2019

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Dzień 22 czerwca to wyjątkowy i długo wyczekiwany moment nie tylko z powodu rozpoczynających się wakacji. Wzruszenie i uroczysty nastrój odczuwali zwłaszcza absolwenci Gimnazjum Sportowego, dla których ten dzień stał się okazją do podsumowań i pożegnań z wychowawcami, nauczycielami i kolegami z klasy.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji całej społeczności szkolnej, odprawiona w  Kościele Matki Bożej Saletyńskiej. Kolejnym punktem programu była akademia, w czasie której Pan Dyrektor Wojciech Wilk wyróżnił ABSOLWENTÓW NA MEDAL z najwyższą średnią ocen na świadectwie.

W gronie tym znaleźli się: Rozalia Banaś, Katarzyna Kałuża, Julia Misiołek, Natalia Szczur, Anika Wojciechowska, Zuzanna Zbrożek, Klaudia Balawender, Michał Suchomski, Aleksandra Szlachta.
Następnie uhonorowani uczniowie dokonali wpisu w Złotej Księdze, dołączając do najlepszych w historii Gimnazjum Sportowego.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży z klas: II c, II a i III c GS oraz I b i II c LO. Całość programu utrzymana była w tematyce Mistrzostw Świata W Piłce Nożnej w Rosji. Uczniowie zaprezentowali swoje różnorodne talenty tańcząc, śpiewając i rozśmieszając widzów w skeczu Piłkarskie gwiazdy.

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień zapadnie w pamięć tegorocznych absolwentów i sprawi, że powrócą najpiękniejsze wspomnienia z pobytu w naszej szkole.

Renata Kuzicka

Kapsuła czasu
Przeszłość jest to dziś, tylko cokolwiek dalej
Cyprian Kamil Norwid

22 czerwca 2018 r. w dniu zakończenia roku szkolnego tuż przed częścią oficjalną akademii miało miejsce uroczyste wkopanie Kapsuły czasu. To wydarzenie było zaplanowane jako finalny element obchodów 40 - lecia V LO im. K. K. Baczyńskiego, ale również wpisało sie w obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Kapsule czasu przygotowanej przez Samorząd Uczniowski znalazły się przedmioty związane z pasjami, zainteresowaniami uczniów, pamiątki ważnych wydarzeń, książki jubileuszowe dotyczące historii szkoły oraz płyta CD z filmami nagranymi przez uczniów w ciągu ostatnich lat.

Uczestniczący w wydarzeniu członkowie szkolnej społeczności Zespołu Szkół Sportowych mieli poczucie wyjątkowości tej chwili i przekonanie, że razem tworzą historię szkoły, miasta, a nawet ojczyzny.

Podkreślili to w swoich wystąpieniach Pan Dyrektor Wojciech Wilk oraz przewodnicząca Samorzadu Uczniowskiego, Weronika Deć. W miejscu wkopania Kapsuły czasu umieszczono pamiątkową tablicę.

Renata Kuzicka

Lotny Klub Czytelnika w bibliotece szkolnej
Lotny Klub Czytelnika w bibliotece szkolnej już po raz 3 nagradza uczniów, którzy napisali recenzje-chmurki Polecam bo….

Nagrodzonych zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki szkolnej:
Katarzyna Kałuża 3B GS
Szymon Panek 3C GS
Gabriela Warias 2B LO

Nagroda specjalna za plakat o książkach z serii Harry Potter dla Olgi Orłowskiej z 2D GS Dziękujemy wszystkim tym, którzy polecali książki w ciągu tego roku szkolnego i zachęcamy do kontunuowania w następnym roku szkolnym. Zachęcamy również do przynoszenia rysunków bądź plakatów zainspirowanych literaturą.

Uwaga!!! Zaraz po wakacjach rozstrzygnięcie konkursu na recenzję książki z serii Plus Minus 16 wydawnictwa Literatura. Książki można jeszcze pożyczyć na wakacje w bibliotece szkolnej.

Wszystkim czytelnikom życzymy udanych wakacji… z książką i do zobaczenia we wrześniu

E. Bazan S. Gumulak

Aktualności szkolne

Aktualności sportowe 2017/2018

14.06.2018
Amelia Traciak z klasy 2d GS na Letnich Mistrzostwach Polski w skokach do wody wywalczyła dwa brązowe medale.

Gratulujemy!

12.06.2018
Piłkarze z 2a GS udali się na mecz Polska-Litwa
Piłkarze z 2a GS udali się na mecz Polska-Litwa.
Jak widać nie tylko uczniowie, ale i trenerzy.
Chłopaki kibicują i wspierają Polską Reprezentację w piłce nożnej.

Aktualności sportowe