Świetlica Szkoły Podstawowej Szportowej nr 33 w Rzeszowie

Czas pracy świetlicy

Dokumenty dotyczące świetlicy szkolnej

Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Uczniowie klasy IV przygotowali z okazji Dnia Nauczyciela piękne laurki oraz kwiaty z bibuły.

W odświętnych strojach wręczyli je w czasie uroczystej akademii. Wyjątkową niespodzianką były rysunki dzieci przedstawiające portrety pedagogów. Prace zostały wykonane w czasie zajęć w świetlicy i stanowią jej dekorację.

Finał akcji Czytamy codziennie
W dniu 12 października 2018 r. została podsumowana akcja promująca codzienne czytanie. Włączyli się do niej uczniowie klasy IV. Przez 21 dni systematycznie czytali w domu po 10 minut dziennie. Potwierdzali to rodzice podpisami składanymi na specjalnej planszy. W nagrodę za zaangażowanie się dzieci otrzymały naklejki z Gangu Słodziaków. Kolejny etap akcji to konkurs głośnego czytania zorganizowany w świetlicy szkolnej, w którym nagrodą były Słodziaki.

1.10.2018
Piramida zdrowego żywienia
Jak zdrowo się odżywiać? Jakich produktów unikać? Jak powinna wyglądać dieta sportowca?

Na te i inne pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w czasie zajęć, jakie zostały poświęcone zdrowiu i odżywianiu.

Dzieci wykonały plakat pod hasłem Piramida zdrowego żywienia i wypracowały z wychowawcami świetlicy zasady, według których powinni postępować młodzi sportowcy, chcący poprzez trening i odpowiednie odżywianie osiągać jak najlepsze wyniki.

25.09.2018
Wycieczka integracyjna klasy IV a SP do Pstrągowej
Wycieczka integracyjna klasy IV a Szkoły Podstawowej Sportowej nr 33 w Rzeszowie do Pstrągowej.

W dniu 25.09.2018 r. klasa IV a wybrała się wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Muszyńską oraz panią Lucyną Bialic na wycieczkę integracyjną do siedliska Ranczo w Pstrągowej.

Pierwszym punktem programu był spacer po wybiegu dla danieli, lam, baranów i kucyków. Dzieci karmiły zwierzęta suchym chlebem i pozowały do zdjęć. Następnie udaliśmy się na wieżę widokową, z której podziwialiśmy panoramę malowniczej o tej porze roku okolicy.

Kolejną atrakcją był park linowy, a po nim pieczone kiełbaski. Przejażdżka bryczką po Pstrągowej i wizyta w gospodarstwie stanowiły wyjątkową atrakcję dla naszych czwartoklasistów. Tu dzieci mogły zobaczyć zwierzęta hodowlane: konie, krowy, cielęta, króliki, a także psy i koty.

Nie zabrakło również gry w piłkę nożną oraz skoków na trampolinie, karmienia ryb w pobliskim stawie oraz pysznych, pieczonych na ognisku ziemniaków.

Wróciliśmy do Rzeszowa w prawdziwie wakacyjnym nastroju. To był niezwykły dzień, który z pewnością przyczyni do integracji klasy.

24.09.2018
Kasztanowe ludziki
W dniu 24 września 2018 r. uczniowie klasy IV wykonali w czasie zajęć świetlicowych kasztanowe ludziki, mogąc wykazać się zdolnościami manualnymi i inwencją twórczą.

Dzięki zgodnej współpracy całego zespołu udało się dzieciom przygotować dekorację sali i uchwycić w niej wszystko to, co najpiękniejsze w złotej polskiej jesieni.

18.09.2018
Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33 w Rzeszowie
W dniu 18 września 2018 r. odbyła się uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej Sportowej Nr 33. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IVa, VIIa oraz VIIb.

Odświętnie ubrani czwartoklasiści stanęli się przed dyrekcją, nauczycielami, rodzicami, a także starszymi kolegami z klas siódmych.

Na twarzach dzieci widać było skupienie, powagę oraz dumę w chwili, gdy Pan Dyrektor pasował każde z nich na pełnoprawnego ucznia naszej szkoły.

Kolejnym punktem programu była prezentacja klas.

Szczególny aplauz publiczności wywołał występ akrobatek, które zaprezentowały bardzo wysoką formę, łącząc technikę układu akrobatycznego z wyjątkowym wdziękiem i finezją.

Uczniowie klasy IV dali się również poznać jako uzdolnieni recytatorzy, którzy z humorem przedstawili obraz szkoły widzianej oczyma czwartoklasistów. Na zakończenie cała klasa zaśpiewała piosenkę Na 4 i na 6. Swoje umiejętności zaprezentowali także ich starsi koledzy z klas VII a i VII b.

W dalszej części programu Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy dla wszystkich uczniów, zarówno klas siódmych, jak i czwartej. W poszczególnych konkurencjach bardzo aktywnie uczestniczyli nasi najmłodsi, zdobywając I miejsce w klasyfikacji końcowej.

Na zakończenie każda klasa otrzymała w prezencie od Pana Dyrektora pyszny tort.

Niech ten słodki początek pobytu w naszej szkole będzie zapowiedzią sukcesów sportowych i wysokich wyników w nauce.

Powodzenia!

L. B.

Wycieczka do parku, zbieramy kasztany
Klasa IV a, korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybrała się pod opieką wychowawców do parku w poszukiwaniu kasztanów. Dzieci zebrały wyjątkowe okazy, z których przygotowały dekorację świetlicy.

W dniu 3.09.2018 r. rozpoczęła działalność szkolna świetlica
W dniu 3.09.2018 r. rozpoczęła działalność szkolna świetlica. Na zajęcia prowadzone przez Panie Lucynę Bialic, Annę Korab, Urszulę Górecką i Brygidę Pastułę-Szeląg uczęszczają uczniowie IV klasy szkoły podstawowej.

Integracja grupy, rozwijanie zainteresowań, pomoc w odrabianiu lekcji, organizacja konkursów, występów artystycznych oraz wspomaganie edukacji dzieci to tylko niektóre cele naszej działalności.

Mamy nadzieję, że uczniowie wykażą się kreatywnością i we współpracy z wychowawcami uczynią świetlicę wyjątkowym miejscem w szkole.